Paslanmaz Davlumbaz

Mutfakta oluşan kirleticilerin, kokuların, atık ısının ve oluşan nemin atılması veya filtre edilmesi için toplamaya yarayan donatıya davlumbaz denir. Davlumbaz seçimi mutfak havalandırması ve iklimlendirmesi sisteminin kilometre taşlarından biridir. Doğru yapılmış bir davlumbaz secimi mutfak havalandırmasındaki ve iklimlendirmesindeki koku, gürültü, çevre kirliliği gibi pek çok sorunu çözerken mutfağa yapılacak havalandırma ve iklimlendirme sisteminin ilk yatırımında ve işletmesinde önemli tasarruflar sağlar. Endüstriyel Davlumbazlar, mutfak davlumbazlarına benzer fakat daha büyük ölçülerde olurlar. Daha çok havayı havalandırma kanalına göndermek için büyük yapılırlar. Havanın yanı sıra nem ve tozu da topladığı için hammaddesi paslanmaz çelikten olmalıdır. Arya Paslanmaz olarak ürettiğimiz filtreli davlumbaz, orta tip ve duvar tipi davlumbaz modelleri paslanmaz malzeme kullanılarak üretilmektedir. İşletmenize uygun davlumbaz modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Paslanmaz özel imalat yapan firmamız sizler için çeşitli alternatifler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Filtreli Davlumbaz: Paslanmaz çelik malzemeden üretilen duvar tipi filtreli davlumbaz endüstriyel mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Bu davlumbazın özelliği filtresi içinde alev tutucu özellik barındırmasıdır. Ayrıca davlumbazın içinde biriken yağların tahliye edilebilmesi için özel bir vana bulunur.

Paslanmaz Davlumbazlar: Ağır hizmet işlerinde kullanılan temizlik ve sağlık açısından en iyi davlumbaz malzemesidir. Her türlü çetin kirler muhtelif temizleyiciler ile kolaylıkla temizlenir. Işınım yolu ile ısı tutumları azdır. Korozyona dayanıklıdırlar. Paslanmaz çelik mutfak uygulamalarında ideal bir malzemedir.

Galvaniz Davlumbaz: Genellikle mutfak uygulamaları dışında kullanılan kısa dönemli hafif ve orta hizmet işlerinde kullanılan temizlik ve sağlık açısından dikkatli davranılması gereken bir davlumbaz malzemesidir. Temizlikleri özellik ve itina gerektirir. Paslanmaz çelik malzemeye göre ekonomik bir mutfak malzemesidir.