Özel İmalat CNC Kesim Büküm

Arya Paslanmaz, sac kesim ve büküm işleri ile özel imalat yapmaktadır. İşletmenize veya isteğinize özgü tasarımlarınızı aklınızda bulunan projelerinizi bizimle paylaştığınızda pek çok alanda deneyimli ekibimiz, tasarladığınız ürünü tecrübesiyle hızlı şekilde uygulamaya geçecektir. Sac kesim ve büküm ile özel imalat yapan firmamız, sizlerin ihtiyacına göre mutfak ekipmanları, bankolar, balıkçı tezgahları, medikal ve veterinerlik ekipmanları ve hatta birebir uçak kaporta üretimini yapmaktadır.

Sac Kesim ve Büküm ile Özel İmalat Nasıl Yapılır?

Sac kesim ve büküm işleri CNC adı verilen özel bilgisayarlı kesim ve büküm tezgahlarıyla yapılmaktadır.

CNC sac kesim; metallere şekil verilirken imalat sektöründeki talebe uygun kusursuz işler çıkarmak adına CNC makineler kullanılmaktadır. Bu makineler bilgisayar kontrolünde uzman kişilerce kullanılmaktadır. Sac levhaların kesim ve büküm işlemleri için de bu tezgahlar kullanılmaktadır. Eskiden insan eliyle gerçekleştirilen bu işlerde çok fazla hatalarla, aksaklıklarla karşılaşılmaktaydı. Üstelik daha uzun sürede tamamlanabildiği için seri üretim açısından sorun oluşmakta ve daha maliyetli hale gelmekteydi. Günümüzde ise artık CNC metal kesme makineleri, kullanışlı ve emniyetli tasarımıyla her türlü metal malzemeyi kusursuz, pürüzsüz şekilde kesmek ve şekil vermek için seri üretimin en önemli parçası haline gelmiştir.

CNC lazer kesim; CNC makinaları ile yapılan bir çeşit metal işleme yöntemidir. Lazer kesimde CNC makinası ve lazer optiği sayesinde paslanmaz çelik, alüminyum ve sac metal malzemelerin kolaylıkla ve hızlı bir şekilde işlendiği ve şekil verildiği bir kesim tekniğidir. Lazer kesim bir seri üretim tekniğidir. Çünkü CNC makinalarına girilen kodlar ile birlikte lazer kesim makinaları sac levhaları hızlı bir şekilde işleyebilmekte. Ve insan gücünün yapamayacağı serilikte birçok işlemi bir arada yapmaktadır. Bunun yanı sıra CNC lazer kesim kodlar aracılığı ile yapıldığı için hata oranı sıfırdır.

CNC Abkant büküm; bilgisayarlı numerik kontrol sistemleri ile çalışan ve sac malzemeyi iki tabaka arasında bükerek şekil verme işlemine verilen isimdir. Abkant büküm tezgahları ve CNC teknolojisinin birleşmesi ile oluşan CNC Abkant büküm tezgahları aynı CNC lazer kesim makinesi gibi çalışır. Büküm yapılacak olan sac malzeme Abkant büküm tezgahına yerleştirilir ve CNC makinesinde ayarlanan değerler doğrultusunda şekillenerek istenilen ölçüdeki ürünler elde edilir. Sıfır hata mantığı ile çalışan bu oldukça teknolojik olan büküm tezgahları günümüz endüstri ve sanayi alanında seri üretimin önünü açmaktadır. İnsan gücünün yetmediği ve makinaların kolaylıkla yapabildiği bu işlemler milimetrik bir hata payı dahi vermemektedir. Bu sayede üretimde insan gücü azalmakta ve işçilik maliyeti düşmektedir.

Arya Paslanmaz olarak, bahsettiğimiz bu kesim ve büküm işlerini CNC gücüyle kusursuz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Su ve kimyasal deposu, birebir uçak kaporta, balıkçı tezgahları, kaynak işleri, medikal ve veterinerlik ekipmanları vb. pek çok işin özel imalatını gerçekleştirmekteyiz.