Sac Kesim

Sac kesim, sac levhaların istenilen boyutlarda kesimi işlemine denilmektedir. Arya Paslanmaz olarak, 10 mm’ e kadar saç levhaların istenilen ölçülerde kesimini gerçekleştirmekteyiz. Sac levhaların kesim ve bükümünü gerçekleştiren firmamız, isteğe özel her türlü metal malzemeyi işlemekte ve özel imalat gerçekleştirmektedir. Firmamız, alanında deneyimli ekip ve sac kesim işlemleri için kullandığı CNC makinelerle seri ve kusursuz işler çıkarmaktadır. Bu sayede zamanında teslimat konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır.

CNC Sac Kesim

Metallere şekil verilirken imalat sektöründeki talebe uygun kusursuz işler çıkarmak adına CNC makineler kullanılmaktadır. Bu makineler bilgisayar kontrolünde uzman kişilerce kullanılmaktadır. Sac levhaların kesim ve büküm işlemleri için de bu tezgahlar kullanılmaktadır. Eskiden insan eliyle gerçekleştirilen bu işlerde çok fazla hatalarla, aksaklıklarla karşılaşılmaktaydı. Üstelik daha uzun sürede tamamlanabildiği için seri üretim açısından sorun oluşmakta ve daha maliyetli hale gelmekteydi. Günümüzde ise artık CNC metal kesme makineleri, kullanışlı ve emniyetli tasarımıyla her türlü metal malzemeyi kusursuz, pürüzsüz şekilde kesmek ve şekil vermek için seri üretimin en önemli parçası haline gelmiştir.

Lazer Sac Kesim

Lazer Sac kesim, lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen sac levha kesim işlemidir. Lazer ile kesme işlemi, çoğunlukla optik aracılığıyla yüksek güç üreten bir lazerin çıkışını yönlendirme suretiyle gerçekleşir.

Plazma Kesim

Plazma kesim basit olarak torç içerisinde akan gaza verilen enerjiyle gazın plazma haline dönüştürülmesi sonucu, yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisiyle pozitif kutup olan metal saca yöneltilmesi, sacı ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir. Günümüzde plazma kesim teknolojisi çok gelişmiştir. Bu kesim üretim ve sanayide çokça kullanılmaktadır.