Lazer Sac Kesim

Lazer sac kesim talaşlı üretime göre daha ekonomik ve esnek tasarımsal çalışma fırsatı sağlamaktadır. Sac üzerine yazı yapabilme, çapaksız kesme, malzemenin verimli şekilde kullanılması ve minimum fire gibi avantajlar sağlayan lazer kesim; prototip çalışmalarında az zamanda yüksek verimle daha ekonomik maliyetler çıkmasını sağlamaktadır. Az sayıda gerçekleştirilen imalatlarda kalıp gerektirmeden kısa zamanda daha düşük maliyetlerle üretim yapılabilmektedir.

Lazer Metal Kesim

Teknolojinin gelişmesiyle artan seri üretim ihtiyacını karşılayacak makineler geliştirilmiştir. Lazer kesim makineleri bunlardan biridir. Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesiyle elde edilen bir plazmadır. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılmaktadır. Lazer metal kesim, elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgahlarda yapılan metal kesim işlemidir. Lazer kesim pürüzsüz metal kesim imkanı sağlar ve bu sayede üretim hataları ortadan kaldırılmış olur.

Lazer kesim teknolojisi sayesinde maliyetler düşer, kalıp maliyetleri sıfırlanır ve fire minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek de maliyet azaltılır. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır; bu da seri üretimin daha hızlı ve yine maliyetlerin daha az olmasını sağlamaktadır.

CNC lazer kesim ile:

  • En ufak pürüz olmadan harika kesim sonuçları elde edilmektedir.
  • Kalın ve yumuşak çeliklerde ufak konturlar yapmanız mümkün olabilmektedir.
  • Düşür ve Kes özelliği ile kalan levhalardan da parça üretebilir; tasarruflar sağlayabilirsiniz.
  • Daha hızlı, kusursuz ve pratik üretimle seri üretim için tüm gereklilikleri sağlayabilirsiniz.

Arya Paslanmaz, lazer metal kesim işlemleri ile her türlü özel metal imalat işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Sac kesim işlemlerini özel CNC tezgahlarda ve lazer kesim makinelerinde kusursuz şekilde gerçekleştirmekte ve seri üretim için oluşturduğumuz bu altyapıda zamanında teslimi taahhüt etmekteyiz.