[row h_align="center"]

[col span="4" span__sm="12" align="center"]

[button text="Servis Arabaları" letter_case="lowercase" style="outline" size="large" radius="10" depth="1" expand="true"]


[/col]
[col span__sm="12" align="center"]

[ux_gallery ids="1006,1007,1008,1009,1010,1011,1012,1013,1014,1015,1016,1017" style="bounce" depth="1" image_size="original"]


[/col]

[/row]

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Arabalar

Endüstriyel Mutfak projelerinde hem mutfak içi hem de servis işlerinde personelin işlerini kolaylaştıran önemli ekipmanlar arasında yer alan arabalar, kullanım alanlarına ve fonksiyonlarına göre çeşitliliğe sahiptir.

Mutfak personelinin taşımak istediği şey her ne olursa olsun, hemen hepsi için bir araba modeli bulunmaktadır. Şimdi sanayi tipi mutfakta en çok kullanılan arabaları inceleyeceğiz.

Erzak Taşıma Arabaları

Başta un ve şeker taşıma arabası olmak üzere her çeşit erzağın taşındığı, standart çalışma tezgahları altına girebilecek yükseklikteki arabalardır. Plastik olan modellerin gövdesi gıdaya uygun polietilenden üretildiği için astar kullanmaya gerek yoktur.

Servis Arabaları

Paslanmaz çelikten üretilen servis arabaları genellikle 2 veya 3 katlı şekilde üretilmektedir. Garsonların tabakları arabalar üzerinde servis etmesine imkan tanır.

Bulaşık Toplama Arabaları

Restoran, otel gibi mekanlarda yüzlerce hatta belki 1000’in üzerinde müşteri aynı anda yemek yiyebilmektedir. Havuzlu bulaşık toplama arabaları servis yapılan alanlarda boş tabakları toplamak için kullanılır. Kirli bulaşıkların üst üste konulabilmesi için yandan yüksek kenarlar yapılır. Bu sebeple havuzlu ismini almaktadır.

Tepsi Taşıma Arabaları

Tepsi ile yemek sunan işletmelerde çokça kullanılan bu endüstriyel mutfak arabası modeli tek veya 2 sıra olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burada bahsettiğimiz temel araba modelleri haricinde bir endüstriyel mutfakta şu tip arabalara da rastlarız: Tepsi toplama arabası, sepet toplama arabası, basket taşıma arabası ve kazan taşıma arabası. Her türlü mutfak arabası modeli personelin işlerini kolaylaştırarak daha fazla yorulmasını engeller. Böylece daha personel daha hızlı çalışabilir.

Arya Paslanmaz, yük taşıma arabası, kazan taşıma arabası, basket taşıma arabası, un şeker arabası, iki katlı servis arabası, üç katlı servis arabası, bulaşık toplama arabası, sebze yıkama arabası, çift sıra tepsi toplama arabası, tek sıra tepsi toplama arabası, et askı arabası vb. servis arabası modellerini üretmektedir. Özel imalat ile isteğinize göre üretim yapabildiğimizi de bilmenizi isteriz.