Yıldıztabya Sac Kesim Büküm

Yıldıztabya Sac Kesim Büküm 0 535 641 94 85

Yıldıztabya Sac Kesim Büküm firması olan Arya Paslanmaz olarak en kaliteli personel, teknik ekip, makina parkurumuzla her ne kadar yerleşkemiz İstanbul/Ümraniyede olsada Türkiyenin her yerine fason kesim-büküm, kesim-büküm, akbant büküm işleri yapmaktayız. Sac kesim, sac levhaların istenilen boyutlarda kesimi işlemine denilmektedir. Arya Paslanmaz olarak, 10 mm’ e kadar saç levhaların istenilen ölçülerde kesimini gerçekleştirmekteyiz. Sac levhaların kesim ve bükümünü gerçekleştiren firmamız, isteğe özel her türlü metal malzemeyi işlemekte ve özel imalat gerçekleştirmektedir. Firmamız, alanında deneyimli ekip ve sac kesim işlemleri için kullandığı CNC makinelerle seri ve kusursuz işler çıkarmaktadır. Bu sayede zamanında teslimat konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır.

sac kesim büküm
sac kesim büküm

Yıldıztabya CNC Sac Kesim

Yıldıztabya Sac Kesim Büküm firması olan Arya Paslanmaz olarak istediğiniz tasarımları ve CNC sac kesim ürünlerinizi, istediğiniz termin sürelerinde yapıp Türkiye’nin her yerine yollamaktayız. Metallere şekil verilirken imalat sektöründeki talebe uygun kusursuz işler çıkarmak adına CNC makineler kullanılmaktadır. Bu makineler bilgisayar kontrolünde uzman kişilerce kullanılmaktadır. Sac levhaların kesim ve büküm işlemleri için de bu tezgahlar kullanılmaktadır. Eskiden insan eliyle gerçekleştirilen bu işlerde çok fazla hatalarla, aksaklıklarla karşılaşılmaktaydı. Üstelik daha uzun sürede tamamlanabildiği için seri üretim açısından sorun oluşmakta ve daha maliyetli hale gelmekteydi. Günümüzde ise artık CNC metal kesme makineleri, kullanışlı ve emniyetli tasarımıyla her türlü metal malzemeyi kusursuz, pürüzsüz şekilde kesmek ve şekil vermek için seri üretimin en önemli parçası haline gelmiştir.

Yıldıztabya Lazer Sac Kesim

Yıldıztabya Lazer Sac Kesim Büküm firması olan Arya Paslanmaz olarak istediğiniz tasarımları ve CNC sac kesim ürünlerinizi uzman teknik personelimiz ve geniş makina parkurumuzla istediğiniz termin sürelerinde yapıp Türkiye’nin her yerine yollamaktayız. Lazer Sac kesim, lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen sac levha kesim işlemidir. Lazer ile kesme işlemi, çoğunlukla optik aracılığıyla yüksek güç üreten bir lazerin çıkışını yönlendirme suretiyle gerçekleşir. Lazer sac kesim talaşlı üretime göre daha ekonomik ve esnek tasarımsal çalışma fırsatı sağlamaktadır. Sac üzerine yazı yapabilme, çapaksız kesme, malzemenin verimli şekilde kullanılması ve minimum fire gibi avantajlar sağlayan lazer kesim; prototip çalışmalarında az zamanda yüksek verimle daha ekonomik maliyetler çıkmasını sağlamaktadır. Az sayıda gerçekleştirilen imalatlarda kalıp gerektirmeden kısa zamanda daha düşük maliyetlerle üretim yapılabilmektedir.

Yıldıztabya Lazer Metal Kesim

Teknolojinin gelişmesiyle artan seri üretim ihtiyacını karşılayacak makineler geliştirilmiştir. Lazer kesim makineleri bunlardan biridir. Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesiyle elde edilen bir plazmadır. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılmaktadır. Lazer metal kesim, elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgahlarda yapılan metal kesim işlemidir. Lazer kesim pürüzsüz metal kesim imkanı sağlar ve bu sayede üretim hataları ortadan kaldırılmış olur.

Lazer kesim teknolojisi sayesinde maliyetler düşer, kalıp maliyetleri sıfırlanır ve fire minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek de maliyet azaltılır. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır; bu da seri üretimin daha hızlı ve yine maliyetlerin daha az olmasını sağlamaktadır.

CNC lazer kesim ile:

 • En ufak pürüz olmadan harika kesim sonuçları elde edilmektedir.
 • Kalın ve yumuşak çeliklerde ufak konturlar yapmanız mümkün olabilmektedir.
 • Düşür ve Kes özelliği ile kalan levhalardan da parça üretebilir; tasarruflar sağlayabilirsiniz.
 • Daha hızlı, kusursuz ve pratik üretimle seri üretim için tüm gereklilikleri sağlayabilirsiniz.

Yıldıztabya Plazma Kesim

Plazma kesim basit olarak torç içerisinde akan gaza verilen enerjiyle gazın plazma haline dönüştürülmesi sonucu, yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisiyle pozitif kutup olan metal saca yöneltilmesi, sacı ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir. Günümüzde plazma kesim teknolojisi çok gelişmiştir. Bu kesim üretim ve sanayide çokça kullanılmaktadır.

Yıldıztabya Sac Büküm Firması

Yıldıztabya sac büküm, akbant büküm firması olan Arya Paslanmaz olarak istediğiniz tasarımları ve CNC sac büküm ürünlerinizi, istediğiniz termin sürelerinde yapıp Türkiye’nin her yerine yollamaktayız. Sac, levha haline getirilmiş metal özellikteki ince demir levhalardır. Kalın demir levhaların silindirler arasından geçirilmesiyle elde edilirler. Elde edilen bu levhalar çeşitli kesim ve büküm işlemlerinden geçirilerek farklı sektörlerin ihtiyaç duyduğu parçalar haline dönüştürülmektedir. Sac büküm, bu levhaların CNC büküm tezgahlarında şekil verilmesi işlemine denilmektedir. Sac levhaları istenilen forma sokmamızı sağlayan bu makineler bilgisayar desteklidir. Yani isteğe özel şekilde üretim yapılmasına olanak sağlayan yazılımlarla, her türlü metal malzeme üretimi yapılabilmektedir.

Cnc büküm makinelerinde malzeme cinsi belirlendikten sonra; gerekli strok ve kalıplar ile malzemenin uyumu, gerekli dayama açıları, bükme açıları sıraları panel tarafından otomatik olarak hesaplanır. Bu da bükme işlemi için oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır.

CNC Abkant Büküm Makinesi

CNC Abkant makineleri sayesinde insan gücüyle şekil verilmesi zor olan malzemelere istenilen şekli vermek mümkün hale gelmiştir. Bu makineler sayesinde siyah sac, DKP sac, HRP sac malzemeler milimetrik hesaplarla istenilen açılarda bükülebilmektedir. Abkant büküm tezgahları ile sac metal, iki kalıp arasında basılarak şekil alır. Altta bulunan büyük kalıp dişi kalıptır, üstteki ise erkek kalıptır. Dişi kalıp “V” şeklindedir. Üst kalıp yani erkek kalıpta aynı şekilde “V” şeklindedir. Kullanışlı ve emniyetli büküm tezgahları olan bu makinelerde; CNC kontrol paneline gerekli bilgilerin girilmesiyle kusursuz ve seri şekilde imalat yapılabilmektedir. Sac levhalara; silindirik, konik, eliptik ve oval gibi istenilen şekil verilebilir.

Abkant bükme makinasında sac bükme işlemini gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Öncelikle alt ve üst kalıplar arasına elinizi sokmamalısınız ve makinenin kenarından dolaşıp malzemeyi almalısınız. Küçük malzemeleri bükerken, başparmağınızı kullanmalısınız. Büyük malzemeleri bükerken de malzemenin sizi kapmasına izin verecek mesafede durmamalısınız.

Abkant makinelerinin özellikleri:

 • Programlanabilir çok eksenli kontrol
 • Y1-Y2 silindir eksenleri
 • X1-X2-R1-R2-Z1-Z2 arka dayama eksenleri
 • CNC’li alt tabla bombeleme ekseni
 • İlave eksenler için modüler genişleme imkanı
 • Kalıp bilgileri ve program adımları için yüksek hafıza kapasitesi
 • Yüksek sayıda mamül ve büküm tekrar imkanı
Hemen Arayın!